
Marazzi Lume – sposób na wyjątkowe aranżacje
Płytka w kształcie cegiełki przebojem weszła i rozgościła się w kuchni. Nadal cieszy się popularnością, ponieważ znalazła swoje miejsce również w łazience, a nawet w salonie. Producenci oferują kafelki o odcieniu klasycznym białym, a także w innych kolorach. Taka jest seria płytek Marazzi Lume, którą przybliżymy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Marazzi Lume – płytka do Twojej kuchni
Strony www pełne są aranżacji kuchni z białą płytką w kształcie cegiełki na ścianie. Projektanci wnętrz proponują inwestorom odważniejsze rozwiązania. Płytka w kolorze butelkowej zieleni, taka jak Marazzi Lume Green znakomicie łączy się z frontami w bieli, czy marmurem. Niewątpliwie różny odcień poszczególnych kafli jest zaletą tej kolekcji. Stwarza to okazję do zaprojektowania wyjątkowego i niepowtarzalnego wnętrza.
Jeżeli jesteś zwolennikiem ciemnych frontów w kuchni, to w kolekcji płytek Lume z firmy Marazzi znajdziesz kolor biały (Lume White) oraz barwy ziemi (Lume Musk i Lume Greige). Gładka powierzchnia płytki ułatwia utrzymanie czystości, co pozwala ograniczyć czas poświęcany na porządki 😉
W jaki sposób zaaranżować łazienkę z płytką Marazzi Lume?
Proponowane przez nas płytki Lume posiadają rozmiar 6 cm x 24 cm, także różnią się od klasycznego wymiaru 10 cm x 20 cm. Jakie to ma znaczenie? Z pewnością możesz je położyć na ścianie nawet w niewielkiej łazience, a ułożenie pionowe sprawi, że powstanie coś w rodzaju lamperii w nowym wydaniu. Resztę ściany możesz pomalować odpowiednią farbą. Warto zwrócić uwagę, że omawiane płytki posiadają połysk, który odbija światło i tym samym optycznie powiększa pomieszczenie.
Kolekcja cegiełek Marazzi Lume powstała na gresie, w związku z tym będzie cieszyła przez długie lata. Oczywiście przy założeniu, że została położona zgodnie ze sztuką glazurniczą i swoim przeznaczeniem. Kolekcja posiada oznaczenie, że może być stosowana również na podłodze. Proszę pamiętać, że to tylko w przypadku pomieszczeń, w których chodzi się boso lub w miękkim obuwiu. Z pewnością można je zastosować w łazience oraz sypialni, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu z zewnątrz.
8 sposobów ułożenia płytek typu cegiełka
Ułożenie płytki cegiełki na ścianie nie musi być klasyczne z przesunięciem o połowę długości. Kafle można rozmieścić pod kątem lub na zakładkę, wtedy urozmaicą całą aranżację łazienki czy przestrzeni pomiędzy szafkami w kuchni. Zastosowanie kontrastowej fugi pozwoli na podkreślenie formatu i koloru płytki.
Nasze propozycje ułożenia płytek:
-
klasycznie, ułożenie płytek poziomo z przesunięciem o połowę długości,
-
styl angielski, to układ klasyczny tylko pionowo,
-
jodełka 45,
-
jodełka 90,
-
przeplatanka lub szachownica,
-
równo, pionowo (na wysokość jest dłuższy bok),
-
poziomo, cegiełka pod cegiełką, bez przesunięcia,
-
pionowo z przesunięciem o połowę długości krótszego boku.
Jak łączyć marmur?
W aranżacjach łazienek dominują nawiązania do materiałów występujących w naturze. W bogatej ofercie płytek ceramicznych oraz wykonanych na gresie możemy znaleźć imitacje marmuru, kamienia i drewna. Bardzo często wizualizacje łazienek prezentują płytkę tzw. calacattę z szarymi bądź beżowymi żyłkami, która jest łączona z okładziną o wyglądzie drewna. Z czym połączyć marmur, aby wyglądał ponadczasowo? Z pewnością wystarczy przełamać marmur cegiełką w kolorze niebieskim, zielonym lub czarnym. Wtedy nawet fragment ściany za wanną czy w strefie prysznica sprawi, że nasza oaza relaksu będzie niepowtarzalna.
Zachęcamy do podążania i realizowania marzeń, tęsknot za piękną i przyjazną przestrzenią.
Zapraszamy do naszego sklepu w celu odkrywania form i kolorów oferowanych produktów.
W przypadku pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.